Најнови

Цените на бензините поскапи за 1 и 1,5 денар, на дизелот останува иста

Од ноќеска на полноќ на бензинските пумпи низ државата ќе се точат горива со повисока цена, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе
Прочитај повеќе...

Новиот SUNSUNDEGUI SC7

Шпанскиот каросериска компанија ни го претстави наследникот на туристичкиот автобус „Sideral 2000“. Компанијата „Sunsundegui“ го претстави новиот туристички автобус „SC7“. Веќе првиот поглед ви кажува дека тоа е
Прочитај повеќе...

Проектот „Гевгелија 2013“ започнува со изградба на нова автобуска станица

Општина Гевгелија денеска објави оглас за продажба на градежна парцела за изградба на нова автобуска станица. Објектот ќе биде лоциран надвор од центарот на градот, спроти постоечката железничка
Прочитај повеќе...

Канбера со нови зглобни автобуси

Главниот град на Австралија, Канбера, купи нови зглобни градски автобуси за првпат после 20 години. Претставниците на градскиот превозник „Action“ и градските власти на Канбера, присуствуваа на свеченото
Прочитај повеќе...