Latest

Цените на бензините поскапи за 1 и 1,5 денар, на дизелот останува иста

Од ноќеска на полноќ на бензинските пумпи низ државата ќе се точат горива со повисока цена, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе
Read More

Новиот SUNSUNDEGUI SC7

Шпанскиот каросериска компанија ни го претстави наследникот на туристичкиот автобус „Sideral 2000“. Компанијата „Sunsundegui“ го претстави новиот туристички автобус „SC7“. Веќе првиот поглед ви кажува дека тоа е
Read More

Подвижно кино – Volare W9 Fly Visione

„Volare“, деловна единица на бразилската компанија „Marcopolo CA“, е препознатлика како една компанија која донесува многу нови иновации на пазарот. Една од нивните иновации е последниот модел „W9
Read More

Проектот „Гевгелија 2013“ започнува со изградба на нова автобуска станица

Општина Гевгелија денеска објави оглас за продажба на градежна парцела за изградба на нова автобуска станица. Објектот ќе биде лоциран надвор од центарот на градот, спроти постоечката железничка
Read More

Канбера со нови зглобни автобуси

Главниот град на Австралија, Канбера, купи нови зглобни градски автобуси за првпат после 20 години. Претставниците на градскиот превозник „Action“ и градските власти на Канбера, присуствуваа на свеченото
Read More