Latest

Цените на бензините поскапи за 1 и 1,5 денар, на дизелот останува иста

Од ноќеска на полноќ на бензинските пумпи низ државата ќе се точат горива со повисока цена, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе
Read More

Youngman откупи акции од Viseon

„Viseon Bus GmbH“ од Пилштинг, Германија и кинеската компанија „Youngman Autobile Group“, официјално го потпишаа договорот со кој се регулира инвестиција од кинеската компанија во германската фабрика за
Read More

14 години постоење – Volare

Бразилскиот лидер во производство и продажба на минибуси, „Volare“, оваа година прославува 14 години постоење. Соодветно на ова „Volare“ започна голема промоција преку социјалните мрежи, што придонесе бројот
Read More